RIP: помер творець мови Pascal – Ніклаус Вірт

RIP: помер творець мови Pascal – Ніклаус Вірт

1 січня 2024 року на 89 році життя помер видатний інформатик та лауреат Премії Тюрінга Ніклаус Вірт, автор популярної мови програмування з якою у наших студентів та випускників пов’язано чимало приємних спогадів – Pascal.

Народившись 15 лютого 1934 року у Швейцарії, Вірт здобув ступені бакалавра та магістра електроніки у Швейцарському федеральному технологічному інституті та у Лавальському університеті в Канаді відповідно.

Протягом своєї кар’єри він працював у Стенфордському університеті та Швейцарському федеральному технологічному інституті, де розвивав теорію мов програмування та зробив значний внесок у методику покрокової розробки програм.

Вірт є автором численних мов програмування, зокрема Euler, PL360, ALGOL-W, Modula, Modula-2, Oberon, Oberon-2, Oberon-07. Одним з найвідоміших і поширених його творінь є мова Pascal, що використовувалася в академічних колах до 1990-х років.

У 1984 році йому була присуджена Премія Тюрінга за розробку інноваційних комп’ютерних мов. Найвідомішою реалізацією Pascal став компілятор Turbo Pascal (Borland) та середовище Delphi.

Ніклаус Вірт залишається важливою фігурою в історії програмування, і його спадок продовжує жити в ряді мов програмування, розроблених ним і його командою.

За інформацією ВВС

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Show Buttons
Hide Buttons