Захищене і здорове покоління

Захищене і здорове покоління

Всесвітній день охорони праці Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році. Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві. У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.
День охорони праці в Україні цьогоріч відзначатиметься під девізом: «Захищене і здорове покоління».
У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління».
Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.
Забезпечення гідних і безпечних умов праці передбачено в Національній доповіді Уряду України «Цілі сталого розвитку: Україна», що була представлена 15 вересня 2017 року. У цьому документі визначено показники досягнення цілей сталого національного розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни.
Відповідно до наказу ректора НТУ»ХПІ» в Харківському комп’ютерно технологічному коледжі під керівництвом викладачів з охорони праці Гончаренко О.В., Колісник О.О., Ткаченко Т.В., Бовт Л.С. та Дробишевої В.П. відбулися заходи присвячені Всесвітньому дню охорони праці. Була проведена олімпіада з предмету «Охорона праці», конкус рефератів з предмету «Безпека життєдіяльності», конкурс плакатів на тему «Захищене і здорове покоління» та конференція з охони праці за участі студентів, викладачів та спеціалістів з охорони праці Харківського підшипникового заводу HARP.

Share
Show Buttons
Hide Buttons